Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Mapa dojazdu

 


Wyświetl większą mapę

Panel kontrahenta

Zaloguj się do systemu

aby poznać ofertę

przygotowaną specjalnie

dla Twojej firmy.

Kontakt

 Hurtownia Klimanovum

 ul. gen. Franciszka Włada 1

99-400 Łowicz

NIP: 8341773724

 mail: klimanovum@wp.pl

tel: 792670069,792432145

gg: 46528782 

 

Mbank 26 1140 2004 0000 3102 7470 8890

 

 

 

 

 

 

Reduktor TLEN ( z zaworem odcinającym) PERUN

325.95
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 2,1 kg kg

Producent: PERUN

Opis produktu Reduktor TLEN ( z zaworem odcinającym) PERUN

Reduktory butlowe jednostopniowe typu RB...-3-z, produkowane przez polską firmę PERUN ze stulatnią tradycją, są reduktorami bezdżwigniwymi o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego. Reduktory butlowe pozwalają na obniżenie ciśnienia gazów pobieranych z butli do wymaganego ciśnienia wylotowego (roboczego) oraz zapewniają samoczynne utrzymanie tego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego.
Reduktory butlowe RB...-3-z przystosowane są do następujących gazów: wodór, tlen, sprężone powietrze, azot, dwutlenek węgla, argon, hel.
Reduktory do gazów technicznych wyposażone są w zawory bezpieczeństwa, przez które przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad dopuszczalne, zostaje wypuszczony nadmiar gazu z komory ciśnienia wylotowego na zewnątrz. Ponadto posiadają one na wylocie zawory odcinające. Reduktory butlowe do gazów technicznych mają jednakową konstrukcję, lecz zależnie od rodzaju gazu, dla którego są przeznaczone, mają różne wymiary elementów przyłączeniowych.
Maksymalne ciśnienia wlotowe i wylotowe reduktora zaznaczone są na manometrach czerwoną kreską
Reduktory do tlenu RBT-3-z po stronie wlotowej mają standardową nakrętkę przyłączeniową do butli tlenowej z gwintem G3/4 a po stronie wylotowej nakrętkę z gwintem G1/4 z końcówką do węża (choinką) 6,3 mm.

Głównym elementem reduktora butlowego do gazów technicznych jest wykonany z mosiądzu prasowanego (celem usunięcia ewentualnych porów i pęcherzyków powietrza w odlewie) korpus, w którym umieszczone są elementy komory redukcji wysokiego ciśnienia oraz zamocowane są w nim wskaźniki i przyłącza. Reduktor posiada wskaźnik ciśnienia "wlotowego" pokazujący ciśnienie w butli oraz wskaźnik ciśnienia "roboczego" na wylocie. RB...-3-z wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa i zawór odcinający. Reduktor butlowy do gazów technicznych jest rozbieralny i naprawialny.

eduktory butlowe jednostopniowe służą do obniżania ciśnienia gazów pobieranych bezpośrednio z butli lub baterii butli do wymaganych ciśnień roboczych. Reduktory do gazów technicznych w razie braku specjalnych reduktorów sieciowych mogą być przyłączone do sieci rurociągów. Reduktory RB...-3-z mają zastosowanie do wszystkich najczęściej spotykanych prac spawalniczych: do spawania blach o grubości do 20 mm, do cięcia blach o grubości do 200 mm oraz innych procesów jak podgrzewanie, lutowanie, opalanie itp. Wszystkie reduktory butlowe do gazów technicznych mogą być wykorzystywane do różnych procesów przemysłowych, jeśli stawiane wymagania są zgodne z danymi technicznymi.

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Parametry techniczne

REDUKTORA DO TLENU RBT-3-z
Rodzaj gazu: tlen
Ciśnienie wlotowe [max]: 200 bar
Gwint na wlocie: G¾
Ciśnienie wylotowe : 2 - 30 bar
Znamionowa przepustowość: 40 m3/h
Gwint nakrętki na wylocie: G¼
Końcówka węża Ø: 6,3 mm
Dopuszczalna temperatura gazów na wlocie: +5° do + 45°
 


Gwarancja

 Gwarancja producenta: 12 miesięc 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: